Biztos jövő program

Nyugdíjakról

Felkészült arra, hogy jövedelme nyugdíjba vonulásakor kb. 70%-ot esik vissza?
Elkezdte már nyugdíját felépíteni?
Saját kezébe akarja venni nyugdíjas korú anyagi biztonságának megteremtését, vagy még mindig az állami gondoskodásban bízik?

Többet akar tudni róla?

Amennyiben az Ön számára is fontos a kiszámítható jövő és tájékozott kíván lenni, szeretettel várjuk Önt és partnerét egy konzultációra, ahol valós megoldást kínálunk ingyenes Pénzügyi és Nyugdíjtervezési Programunkkal.

Tudatos nyugdíjtervezés – Tudatos Öngondoskodás

Egyéni időpont egyeztetési lehetőség:

Ügyfeleinknél a megtakarítás és a nyugdíj-kérdés a legtöbb esetben összefügg, mivel a magyarországi nyugdíjrendszer a rendszerváltozás óta jelentősen átalakult!

Öngondoskodás – tudatos nyugdíjtervezés – anyagi stabilitás

Miközben egyre többen szándékoznak támaszkodni az öngondoskodás kínálta lehetőségekre a nyugdíjas évek beköszöntével a többség nem tudja fenntartani megszokott életszínvonalát.

Ma Magyarországon 65 éves korban – tehát a jelenlegi nyugdíjkorhatár után – a várható élettartam férfiaknál további 15, nők esetében 19 év.
Az aktuális nyugdíjkorhatár után várható élettartam egyre nő, miközben az átlagnyugdíj folyamatosan csökken, így mára megkérdőjelezhetetlenné vált az aktív években szükséges elő takarékosság fontossága, a nyugdíjas évek anyagi fedezetének megteremtése érdekében.

A magyarországi nyugdíjrendszer a rendszerváltozás óta jelentősen átalakult.

Az állam az aktív dolgozóktól levont nyugdíjjárulékból fedezi a mindenkori nyugdíjasok támogatását…

Mára egyértelművé vált, hogy az állam a mai aktív korosztályt nyugdíjas korában nem fogja tudni eltartani.
Egyes vélemények szerint a ma aktív 30-40-es korosztály mire eléri a 65 éves nyugdíjkorhatárt – ha még akkor annyi lesz – a bevételeinek a 20-30%-val számolhat.

Tehát a nyugdíjas éveik fenntartásához átlagosan 70-80%-ot önállóan kell felépítenie.

Itt külön érdemes kiemelni azt a minimálbéren járulékot fizető vállalkozói réteget, akik szinte semmit nem fizetnek be az állami rendszerbe, ezáltal ők még kevesebbre számíthatnak a tb rendszerből nyugdíjra!

Mi történhet, ha ezt nem építette fel?

Radikális életminőség változás!

Elkezdi felélni, amit aktív éveiben felhalmozott, eladogatja a házát, lakását, értékeit, esetleg még időskori adósságba is veri önmagát,vagyis abszolút instabillá változik anyagi helyzete és létbizonytalanságban éli le hátralévő éveit.

Ugyanakkor egy tudatos tőke felépítéssel anyagi és egzisztenciális szabadságot tud magának felépítenie – nem csak idős korára – és természetesen nem függ sem személyektől, sem pedig társadalmi, politikai, gazdasági változásoktól.

Úgy gondoljuk, hogy ez nagyon fontos lehet a most aktív vállalkozói rétegnek, hiszen ők csak magukra számíthatnak most is, így ha történik velük, vagy cégükkel valami, akkor a különböző hullámvölgyeket egy biztos anyagi bázissal, vagy egy komoly tartalékképzéssel tudja kivédeni.

Persze egy ilyen döntés áldozatokkal jár. Évente, havonta tudatosan meg kell takarítania, hogy mindezek később megvalósulhassanak.
Rá kell szánnia magát és szakemberrel konzultálnia kell a lehetőségeiről.

Adjon egy órát az életéből a másik 20-25 év érdekében!

Tegye fel magának az alábbi pár kérdést:

Mikor szeretne – pénzügyileg függetlenül – nyugdíjba menni?

Mit gondol, jelenlegi jövedelme hány százalékára lesz szüksége nyugdíjas éveiben?

Milyen célokat szeretne megvalósítani nyugdíjas évei alatt:

– minőségi életvitel, egészség védelem

– család, unokák támogatása

nyug4

Pénzügyi tervezési programunk a fenti kérdésekre választ ad, egyben megoldási javaslatokat kínálunk a hiányok felépítésére, amelybe beépítjük a személyre szabott lehetőségeket, az államtól való függetlenséget, a megtakarítások biztonságát, a hozzáférhetőség rugalmasságát.

Mire számíthat nyugdíj szempontjából?

Gondoljunk csak bele, arról kell helyes döntést hoznunk évekkel előre, hogy milyen színvonalon élhetjük tovább az életünket akkor, amikor már sem az egészségünk,sem a korunk nem nagyon teszi lehetővé, hogy aktív keresőként továbbra is fenn tudjuk tartani életünk addig megszokott minőségét vagy akár kialakítsunk egy jobbat.

Dönthet úgy, hogy hatvanöt évesen kap egy levelet, hogy elkészült a nyugdíj tőkéje és innen kezdve másfélszer annyi pénz áll havonta ebből rendelkezésre, mint amennyit eddig a munkájával keresett?

Vagy akár arról is szabadon dönthet, hogy akkor megy nyugdíjba, amikor csak akar?

Dönthet úgy, hogy végre van ideje és utazgathat, hobbijának élhet?

Dönthet úgy, hogy van lehetősége a gyerekeit támogatni, unokáit kényeztetni?

Dönthet úgy, hogy minőségi egészség védelmet alakít ki magának, wellness szállóba thermal fürdőbe jár felfrissülni, megújulni, pontosan úgy, mint a 300 kilométerrel nyugatabbra élő osztrák nyugdíjas társai?

Dönthet úgy, hogy ha mégis megbetegedne, képes megfizetni a gyógyszereket és orvosokat?

És dönthet úgy, hogy nőként átlagosan 25 évet, férfiként 18-20 évet élhet így boldog nyugdíjasként, nem nélkülözve!

Persze, egy ilyen döntés nagy áldozatokkal jár.
Évente, havonta tudatosan meg kell takarítania, hogy mindezek később megvalósuljanak.

Rá kell szánnia magát és szakemberrel konzultálnia kell a lehetőségeiről.
Adjon egy órát az életéből a másik 20-25 év érdekében!

Szeretne többet tudni róla?
Konzultációs időpontot szeretne egyeztetni? Keressen minket bizalommal!

Szeretet kockázat

A komoly értékkel bíró vagyontárgyait a legtöbb ember belátja, hogy kár esetén nem tudná pótolni, ezért jóformán mindenki köt biztosítást például az autójára, és sokan az ingatlanukra.

Ugyanezeknek az embereknek azonban eszükbe sem jut a vagyonukat megtermelő forrást, azaz saját magukat biztosítani. Pedig minden ötszázadik lakás válik tűz, vagy árvíz áldozatává, minden huszadik ember balesetben hal meg, illetve a férfiak egyharmada nem éli meg a nyugdíjas kort!

A közvélekedéssel ellentétben nem csak a szomszédot érheti baleset. Számtalan esetben a férj elvesztése után a feleség a két-három pici gyerekkel nagyon rövid úton az utcán találta magát, mert egyedül nem volt képes fizetni
a banki törlesztő részleteket.

Gondolkodott már azon, ha Önnel, mint családfenntartóval egy balesetből, betegségből adódóan történik valami, akkor a családja, gyermekei anyagi háttere, egzisztenciája összeroppan?

Tudja, hogy egy ilyen helyzetre, hogyan alakít ki nekik védőhálót, jövedelem biztonságot?

Mikor kössünk életbiztosítást? A helyes válasz az lenne, hogy mindenkor!

Akkor azonban, amikor valakinek gyerekei, illetve komolyabb hitele van: biztosan nélkülözhetetlen.
Csak gondoljon bele egy pillanatra, milyen helyzetbe kerülne a hitvese az Ön halála, vagy megrokkanása esetén a gyerekekkel és egy tízmilliós lakáshitellel?

Amikor életbiztosítás vásárlásán gondolkodik, akkor lehet, hogy élete egyik legfontosabb döntése előtt áll.

Az életbiztosítás egyszerű választ nyújt egy bonyolult kérdésre: mi lesz a családommal, ha én meghalok, vagy komolyabban megsérülök?

Szerintünk az életbiztosítás ajándék: az egyik legnagyobb figyelmesség és gondoskodás, amellyel szeretteinket megajándékozhatjuk.

Ön rendelkezik életbiztosítással családja védelme érdekében?

Tudja a választ a következő kérdésekre, ha Önnel váratlan tragédia történik, vagy súlyosan megsérül?

  • Ki fizeti ki családja közüzemi és egyéb számláit,a lakáscélú vagy szabad felhasználású hitelek aktuális törlesztő részleteit?
  • Ki viszi tovább a családi vállalkozást?
  • Ki fizeti a továbbiakban a nyugdíj célú vagy a gyermekei részére szóló megtakarításokat?
  • Ki fizeti ki a bevásárlásokat, a gyerekek különóráit, az autó fenntartás költségeit, stb.?
  • Ki fizeti ki a temetés és az esetleges örökösödési illeték költségeit?
  • Ki fizeti ki az Ön ápolásához szükséges szolgáltatások díját?
  • Milyen összegű életbiztosítást érdemes kötni?

Sajnos sokan rendelkeznek inkább csak viccnek nevezhető, 2-300 ezer forintot térítő életbiztosításokkal.
Igazuk van tehát, amikor azt mondják, hogy „nekem már van életbiztosításom”? Nem!
Csak ebben a tudatban ringatják magukat!

Ez manapság még egy temetésre sem elég…

A megfelelő életbiztosítási összeg halál esetére minimum a családfenntartó 3-4 évi jövedelme, plusz a temetési és örökösödési költségek, illetve a lakáshitel összege.

Körülbelül azt mondhatjuk, hogy minimum tízmilliós térítésre érdemes kötni az életbiztosítást.

Ezért el kell felejteni a lakásbiztosításba köthető életbiztosításokat, illetve a unit linked biztosítások kockázati elemei is mérsékelten alkalmasak csak egy kockázati életbiztosítás helyettesítésére, vagy komolyan fel kell „turbózni” a benne lévő biztosítási modult, hogy valóban megfelelő védelmet adjon.

Mitől függ egy kockázati életbiztosítás díja?

A kockázati életbiztosítás díja függ egyrészt a biztosított életkorától, egészségi állapotától (túlsúlyos-e, dohányzik-e) és a munkájának vagy sporttevékenységének a veszélyességétől.
Ezen kívül még a kockázati életbiztosítás futamidejétől függ a havi díj.

Milyen kiegészítő módozatokat érdemes megkötni?

A választható extráknak jóformán csak a pénztárcánk tűrőképessége szab határt.

A kiegészítők némelyike indokolt lehet a családban már előfordult örökletes betegségek esetén, hiszen a gének, az életmódunk, a stressz mindezt nagymértékben rossz irányban befolyásolják, megnövelve az előfordulásuk kockázatát.

Amit mindenképpen érdemes kötni, az a bármely halál esetére szóló, illetve a baleseti megrokkanásra szóló életbiztosítás.
Különleges, és adott esetben hasznos kiegészítő lehet a rokkantság esetére szóló 20 évig! tartó járadékfizetés, amely örökölhető, vagy például a díjátvállalási szolgáltatás.

Ezzel a díjátvállalással a kockázati életbiztosítás díját egy rokkantság esetén a biztosító fizeti a szerződő helyett és egy esetleges később bekövetkező halál esetén kifizeti az eredeti haláleseti összeget.